Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Sanoku

2012.11.11

Narodowe Święto Niepodległości w Rymanowie

Burmistrz Gminy Rymanów, TG „Sokół” w Rymanowie, ZSP w Rymanowie, GOK w Rymanowie zorganizowali w sobotę 10.11.2012 r. uroczystości gminne z okazji Narodowego Święta Niepodległości połączone z obchodami 105 rocznicy powstania TG „Sokół” w Rymanowie i poświęceniem sztandaru „Sokoła”.


Uczestniczyło troje parlamentarzystów, przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych.

Po mszy świętej, złożeniu kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Systemów Totalitarnych, przemarszu z udziałem Rymanowskiej Orkiestry Dętej, bardzo wielu pocztów sztandarowych, dużej liczby uczniów i mieszkańców, do Domu Sokoła gdzie przygotowano program dotyczący rymanowskiego „Sokoła” i odzyskania niepodległości przez Polskę.

My, w raz z „Sokołami”: krakowskim, mieleckim, gorlickim i innymi, wystąpiliśmy ze swoim sztandarem

Będąc na uroczystościach w Rymanowie oddalonym od Sanoka tylko 24 km, czuje się dużą różnicę dotyczącą współpracy burmistrza, samorządu lokalnego, organizacji pozarządowych, szkół, księży, społeczeństwa.

W Rymanowie jest naprawdę lepsze powietrze.

Czuje się współpracę, wspieranie się w sprawach dotyczących spraw lokalnych, dbanie o dobre imię poszczególnych organizacji i mieszkańców.

Piszę o tym dlatego, że aż żal duszę ściska jak się pomyśli o Sanoku.

U nas nie potrzebna jest żadna współpraca, żadne doradztwo ludzi doświadczonych – po prostu mamy wyjątkowo mądrą władzę.

Tak naprawdę tam gdzie jest mądra władza, która potrafi uruchomić wszystkie siły lokalne, tam żyje się weselej i wszyscy mają z tego korzyści – są naprawdę takie gminy.

W innym przypadku jest tak jak w Sanoku.


Bronisław Kielar

4a_400_01

1a_400_11

6a_400_01

7a_400_01

3a_400_02

5a_400_02

15_400_04

Więcej informacji na stroniach:

http://www.rymanow.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=8&artykul=1180&akcja=artykul

http://www.rymanow.przemyska.pl/