Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Sanoku

2014.05.04

Sprawozdanie – Sanoccy sokoli 3-Maja w Pilźnie

Przedstawiciele sanockiego „Sokoła” wzięli udział w bardzo pięknych uroczystościach zorganizowanych przez gminne władze samorządowe wspólnie z TG „Sokół” w Pilźnie.

Uroczystości z okazji 223 rocznicy Konstytucji 3 Maja oraz 120. rocznicy powstania Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Pilźnie, rozpoczęły się Mszą św. w Kościele parafialnym w Pilźnie, gdzie poświęcono odtworzony sztandar sokoli.

Po mszy nastąpiła odprawa warty pod pomnikiem Obrońców Ojczyzny, złożenie kwiatów, apel poległych.

Po przejściu całego pochodu do Sokolni, nastąpiło wbijanie gwoździ, przemówienia, wręczanie dyplomów i odznaczeń, podziękowania i występy artystów pilzneńskich.

Organizatorzy przygotowali również smaczny poczęstunek z ciepłymi napojami, które były szczególnie dobrze widziane przy dość niskiej temperaturze.

Do Pilzna zjechało bardzo dużo Sokołów mundurowych, np. z Krakowa z druhem prezesem Konradem Firlejem, Zakopanego, Rymanowa (duża grupa), Czorstkowa (duża grupa), Mielca, Brzeska, Raciborza, Sanoka i inni.

Dziękujemy druhnie prezes Celinie Chorążak i Współorganizatorom za miłe przyjęcie i życzymy dalszej owocnej pracy sokolej, pracy z młodzieżą dla dobra Ojczyzny!

Z Sanoka udział wzięli druhowie ze sztandarem: Bronisław Kielar, Zdzisław Skrzypczyk, Paweł Sebastiański i Witold Sebastyański.

Czołem!

Bronisław Kielar

Sokoli od lewej: 1. Pilzno (...), 2-4. Zakopane (Alicja Marduła, Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Marduła), 5. Brzesko (...), 6. Sanok-Paweł Sebastiański, 7. (...), 8. Sanok-Zdzisław Skrzypczyk, 9. Sanok-Bronisław Kielar, 10. Mielac (...)

Nazwiska do uzupełnienia

http://www.pilzno.um.gov.pl/