Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Sanoku

 

 

 

Burmistrzowie

1. 1990-1994 – Witold Przybyło

2. 1994-1998 – Edward Olejko

3. 1998-2002 – Zbigniew Daszyk

4. 2002-2014 – Wojciech Blecharczyk

5. 2014-2018 – Tadeusz Pióro

Starostowie

1. 1998-2002 – Edward Olejko

2. 2002-2006 –Bogdan Struś

3. 2006-2010 –Wacław Krawczyk

4. 2010-2014 – Sebastian Niżnik

5. 2014-2018 – Roman Konieczny

 

2015-10-25 – Wybory parlamentarne

Kandydaci KW PiS do Sejmu RP

1. Marek Kuchciński, Przemyśl

2. Anna Schmidt–Rodziewicz, Jarosław

3. Piotr Uruski, Sanok (członek sanockiego „Sokoła”) – http://piotruruski.pl/

4. Piotr Babinetz, Krosno

5. Witold Lechowski, powiat jasielski

6. Andrzej Matusiewicz, Przemyśl

7. Stanisław Piotrowicz, Krosno

8. Bogdan Rzońca, Jasło

9. Teresa Pamuła, powiat lubaczowski

10. Adam Śnieżek, powiat brzozowski

11. Tomasz Kojder, Przeworsk

12. Bożena Ryczan, powiat przemyski

13. Ryszard Jędruch, powiat przeworski

14. Anna Wołtosz, powiat krośnieński

15. Barbara Krajewska, powiat przemyski

16. Jan Zuchowski, powiat lubaczowski

17. Maria Cisoń, powiat jasielski

18. Łukasz Ciółkowski, Lesko

19. Elżbieta Kot, powiat brzozowski

20. Dorota Łukaszyk, powiat bieszczadzki

21. Lidia Lipka, powiat krośnieński

22. Janusz Cecuła, powiat sanocki

Senat RP

Mieczysław Golba – okręg senacki nr 58, powiaty: bieszczadzki, jarosławski, leski, lubaczowski, przemyski, przeworski, sanocki oraz miasto na prawach powiatu Przemyśl.

 

 

 

 

 

 

Wybory samorządowe, 16.11.2014 r.

II tura – 30.11.2014 r.

Wybór Burmistrza na 2014 – 2018

Na nowego Burmistrza wybraliśmy Tadeusza Pióro – Gratulacje!

 

6 140 (50,42 %) wyborców poparło Tadeusza Pióro.

6 037 (49,58 %) wyborców poparło Wojciecha Blecharczyka.

Różnica wyniosła zaledwie 103 głosy.

 

1. Wojciech Blecharczyk SLD – 5 718 głosów – 40,8 %

2. Tadeusz Pióro PiS – 4 671 głosów – 33,3 %

3. Alicja Wosik PSL – 2 377 głosów – 17 %

4. Sebastian Niżnik PO – 1 250 głosów – 8,9 %

 

Skład Sejmiku 2014 – 2018

PiS– 19

Wojciech Buczak, Stanisław Kruczek, Mieczysław Miazga, Stanisław Bartnik, Jerzy Cypryś, Władysław Ortyl, Stefan Bieszczad, Czesław Łączak, Jacek Magdoń, Lucjusz Nadbereżny, Bogdan Romaniuk, Lidia Błądek, Anna Schmidt, Lucjan Kuźniar, Stanisław Bajda, Tadeusz Pióro, Maria Kurowska, Wojciech Zając i Jerzy Borcz.

 

PSL – 9

Tomasz Bury, Andrzej Nepelski, Stanisław Bartman, Dariusz Sobieraj, Maria Pospolitak, Kazimierz Śnieżek, Jan Tarapata, Wiesław Lada oraz Władysław Stępień.

 

PO – 5

Teresa Kubas-Hul, Maciej Lewicki, Joanna Frydrych, Marek Ordyczyński i Iwona Kołek.

 

Skład Rady Powiatu 2014 – 2018

Okręg nr 1 (gmina Besko, Bukowsko, Komańcza, Zarszyn) – 5 mandatów

Grażyna Borek - KW Polskie Stronnictwo Ludowe
Jan Jaślar - KW PSL

Witold Jawor - KW Stowarzyszenia „Zjednoczeni Samorządowcy Ziemi Sanockiej„
Robert Pieszczoch – KW Stowarzyszenia „Zjednoczeni Samorządowcy Ziemi Sanockiej„
Roman Konieczny – KW Prawo i Sprawiedliwość

 

Okręg nr 2 (gmina Zagórz) – 3 mandaty
Wacław Krawczyk – KW Towarzystwa Sanoka i Ziemi Sanockiej
Krzysztof Strzyż – KW PSL

Jerzy Zuba – KW Prawo i Sprawiedliwość

 

Okręg nr 3 (miasto Sanok) – 8 mandatów
Damian Biskup - KW Prawo i Sprawiedliwość
Andrzej Chrobak – KW Prawo i Sprawiedliwość

Kazimierz Węgrzyn - KW Prawo i Sprawiedliwość

Zofia Kordela-Borczyk – KW Platforma Obywatelska RP
Sebastian Niżnik – KW Platforma Obywatelska RP
Waldemar Och – KW Towarzystwa Sanoka i Ziemi Sanockiej
Bogdan Struś – KW Stowarzyszenia „Zjednoczeni Samorządowcy Ziemi Sanockiej„

Alicja Wosik – KW PSL

 

 

Marian Czubek – KW PSL
Eugeniusz Stabryła – KW PSL

Janusz Cecuła – KW Prawo i Sprawiedliwość

Marian Fytyma - KW Towarzystwa Sanoka i Ziemi Sanockiej
Tomasz Gankiewicz - KW Platforma Obywatelska RP

 

 

 

Skład Rady Miasta Sanoka 2014 – 2018
Obwód nr 1 – Jan Wydrzyński – KW Prawo i Sprawiedliwość

Obwód nr 2 – Ryszard Będkowski – KW Wyborców Wojciecha Blecharczyka – Dla Sanoka

Obwód nr 3 – Wanda Kot – KW Prawo i Sprawiedliwość
Obwód nr 4 – Witold Święch – KW Prawo i Sprawiedliwość
Obwód nr 5 – Adam Kornecki – KW Prawo i Sprawiedliwość

Obwód nr 6 – Agnieszka Kornecka-Mitadis – KW Wy. Tow. Przyj. S-ka i Ziemi Sanockiej
Obwód nr 7 – Ryszard Karaczkowski – KW Prawo i Sprawiedliwość
Obwód nr 8 – Zbigniew Daszyk – KW Prawo i Sprawiedliwość

Obwód nr 9 – Adam Ryniak – KW Wyborców Samorządu Ziemi Sanockiej
Obwód nr 10 – Marian Osękowski – KW Wyborców Samorządu Ziemi Sanockiej
Obwód nr 11 – Adrian Herbut – KW Wyborców Wojciecha Blecharczyka – Dla Sanoka

Obwód nr 12 – Łukasz Radożycki – KW Prawo i Sprawiedliwość

Obwód nr 13 – Grażyna Rogowska – KW Wyborców Ruchu Narodowego
Obwód nr 14 – Jakub Osika – KW Wy. Ruch Samorządowy Na Rzecz Rozwoju Sanoka (PO)
Obwód nr 15 – Krzysztof Banach – KW Wyborców Niezrzeszeni dla Rozwoju Sanoka
Obwód nr 16 – Janusz Baszak – KW Prawo i Sprawiedliwość
Obwód nr 17 – Roman Babiak – KW Prawo i Sprawiedliwość

Obwód nr 18 – Piotr Lewandowski – KW Wyborców Wojciecha Blecharczyka – Dla Sanoka

Obwód nr 19 – Maciej Drwięga – KW Wyborców Macieja Drwięgi
Obwód nr 20 – Teresa Lisowska – KW Wyborców Wojciecha Blecharczyka – Dla Sanoka
Obwód nr 21 – Bolesław Wolanin – KW Wyborców Wojciecha Blecharczyka – Dla Sanoka

 

 

9.10.2011 r. odbyły się wybory do Parlamentu RP.

 

Powiat Sanocki z 77 064 wyborcami nie potrafił wybrać swoich posłów, a było to przecież bardzo proste – należało tylko zagłosować na kandydatów reprezentujących ziemię sanocką.

 

Mieszkańcy powiatu sanockiego, zwolennicy PO mogli oddać głos na Sławomira Miklicza, któremu wystarczyłoby 9 204 głosów (otrzymał 4 276 głosów), a zwolennicy PiS mogli oddać głos na Tadeusza Nabywańca (członka „Sokoła”), któremu wystarczyłoby 7 240 głosów (otrzymał 3 186 głosów) i mielibyśmy dwóch posłów z Sanoka.

 

Niestety nie mamy ponieważ oddaliśmy głosy na kandydatów z innych powiatów.

 

Województwo podkarpackie reprezentować będą następujący posłowie:

 

Okręg wyborczy nr 22

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - 6

1.

KUCHCIŃSKI Marek Tadeusz

23 128,

Przemyśl

2.

RZOŃCA Bogdan Józef

15 623,

Jasło

3.

GOLBA Mieczysław Józef

12 332,

Wiązownica

4.

PIOTROWICZ Stanisław

12 325,

Krosno

5.

ZIOBRO Kazimierz Bronisław

8 234,

Krosno

6.

BABINETZ Piotr Mieczysław

7 239.

Krosno

 

Komitet Wyborczy Ruch Palikota - 1

MARCINKIEWICZ Małgorzata

10 058 - Krosno

 

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - 1

KASPRZAK Mieczysław

6 854 - Jarosław

 

Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP - 3

a)

CHOMYCZ Małgorzata Maria

16 829 - Rzeszów

b)

TOMAŃSKI Piotr

9 621 - Krosno

c)

RZĄSA Marek Zdzisław

9 204 - Przemyśl

 

Okręg wyborczy nr 23

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - 8

1.

OŻÓG Stanisław

37 160,

2.

HRYNKIEWICZ Józefa

17 039,

3.

CHMIELOWIEC Zbigniew Michał

16 038,

4.

MOSKAL Kazimierz Marian

14 234,

5.

SZLACHTA Andrzej

13 717,

6.

POPIOŁEK Krzysztof Andrzej

12 755,

7.

WARZECHA Jan Marek

12 588,

8.

GOŁOJUCH Kazimierz Edward

12 311.

 

Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - 1

KAMIŃSKI Tomasz Artur

8 410.

 

Komitet Wyborczy Ruch Palikota - 1

DZIADZIO Dariusz Cezar

11 091.

 

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - 1

BURY Jan

15 649.

 

Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP - 4

1.

RYNASIEWICZ Zbigniew Franciszek

27 510,

2.

SKOWROŃSKA Krystyna

25 174,

3.

PLUTA Mirosław Stanisław

12 812,

4.

BUTRYN Renata Celina

8 941.

 

W Senacie woj podkarpackie reprezentować będą:

1.

2.

3.

4.

5.

 

 

Już po wyborach.

Gratulujemy wygranej z dużą przewagą burmistrzowi Wojciechowi Blecharczykowi i całej Jego drużynie.

Życzymy realizacji przedstawionego programu.

Gratulujemy również wyboru wszystkim radnym Rady Miasta, Rady Powiatu i Sejmiku Wojewódzkiego.

Życzymy zdrowia i siły do realizacji trudnych zadań.

 

Skład Rady Miasta Sanoka:

8 radnych z KW Wojciecha Blecharczyka – Dla Sanoka,

2 - KW Stowarzyszenie „Zjednoczeni Samorządowcy Ziemi Sanockiej”,

2 - KW Towarzystwa Przyjaciół Sanoka i Ziemi Sanockiej,

3 - PO,

3 - PiS,

3 - KWW „Samorządu Ziemi Sanockiej”.


W okręgu wyborczym nr 1 (Dąbrówka, Śródmieście)
1. Bętkowski Ryszard – Stowarzyszenie „Zjednoczeni Samorządowcy Ziemi Sanockiej”
2. Biega Jan – Komitet Wyborców Wojciecha Blecharczyka -– Dla Sanoka
3. Krynicki Józef – Komitet Wyborców Wojciecha Blecharczyka -– Dla Sanoka
4. Najsarek Robert – KW Towarzystwa Przyjaciół Sanoka i Ziemi Sanockiej
5. Pruchnicki Wojciech - KW Prawa i Sprawiedliwości
6. Woźniczak Łukasz – KW Platforma Obywatelska

 

Okręg nr 2 (Wójtostwo)
1. Bluj Maciej – Komitet Wyborców Wojciecha Blecharczyka -– Dla Sanoka
2. Chrobak Andrzej – KW Prawa i Sprawiedliwości
3. Chytła Mariusz – Komitet Wyborców Wojciecha Blecharczyka -– Dla Sanoka
4. Daszyk Zbigniew – KW Stowarzyszenie „Zjednoczeni Samorządowcy Ziemi Sanockiej”
5. Drwięga Kazimierz – KW Platforma Obywatelska
6. Oklejewicz Jan – Komitet Wyborców Wojciecha Blecharczyka -– Dla Sanoka
7. Ryniak Adam – KWW „Samorządu Ziemi Sanockiej”

 

Okręg nr 3 (Błonie, Posada, Olchowce, Zatorze)
1. Babiak Roman – KW Stowarzyszenie „Zjednoczeni Samorządowcy Ziemi Sanockiej”
2. Dańczyszyn Tomasz – KWW „Samorządu Ziemi Sanockiej”
3. Drwięga Maciej - KW Platforma Obywatelska
4. Lewandowski Piotr – Komitet Wyborców Wojciecha Blecharczyka -– Dla Sanoka
5. Lisowska Teresa – Komitet Wyborców Wojciecha Blecharczyka -– Dla Sanoka
6. Oberc Maria – Komitet Wyborców Wojciecha Blecharczyka -– Dla Sanoka
7. Tymoczko Henryka – KW Prawa i Sprawiedliwości
8. Wydrzyński Wojciech - KW Towarzystwa Przyjaciół Sanoka i Ziemi Sanockiej

 

 

Skład Rady Powiatu:

6 - PO,

5 - TPSiZS,

4 - PSL,

3 - PiS,

1 - ZSZS,

1 - DP,

1 - SZS.

 

Okręg Nr 1, gminy: Besko, Bukowsko, Zarszyn

Jęczkowski Dariusz – Platforma Obywatelska

Pieszczoch Robert - Platforma Obywatelska

Borek Grażyna – Polskie Stronnictwo Ludowe
Konieczny Roman – Prawo i Sprawiedliwość

 

Okręg Nr 2, gminy: Zagórz, Komańcza
Krawczyk Wacław – Towarzystwo Przyjaciół Sanoka i Ziemi Sanockiej
Szpara Marek – Towarzystwo Przyjaciół Sanoka i Ziemi Sanockiej

Czech Paweł – Platforma Obywatelska

Fal Stanisław – Polskie Stronnictwo Ludowe

 

Okręg Nr 3, miasto Sanok

Nabywaniec Tadeusz - Prawo i Sprawiedliwość

Uruski Piotr – Prawo i Sprawiedliwość

Drozd Adam - Platforma Obywatelska
Niżnik Sebastian – Platforma Obywatelska

Och Waldemar – Towarzystwo Przyjaciół Sanoka i Ziemi Sanockiej
Pajestka Wojciech – Towarzystwo Przyjaciół Sanoka i Ziemi Sanockiej
Baszak Józef – Zjednoczeni Samorządowcy Ziemi Sanockiej
Cyran Jan – Komitet Wyborczy Wyborców „Dla Powiatu”
Szybiak Waldemar – Komitet Wyborczy Wyborców Samorządu Ziemi Sanockiej
 

Okręg Nr 4, gminy: Sanok, Tyrawa Wołoska
Chowaniec Jan – Polskie Stronnictwo Ludowe
Czubek Marian – Polskie Stronnictwo Ludowe
Futyma Marian – Towarzystwo Przyjaciół Sanoka i Ziemi Sanockiej
Haduch Agnieszka – Platforma Obywatelska

 

 

Skład Sejmiku Wojewódzkiego:

33 radnych: 15 - PiS, 7 - PO, 7 - PSL, 3 - SLD.

 

1. Stanisław Bajda – Prawo i Sprawiedliwość
2. Stanisław Bartman – Polskie Stronnictwo Ludowe
3. Stanisław Bartnik – Prawo i Sprawiedliwość
4. Jerzy Borcz – Platforma Obywatelska
5. Edward Brzostowski – Sojusz Lewicy Demokratycznej
6. Wojciech Buczak – Prawo i Sprawiedliwość
7. Jan Burek – Platforma Obywatelska
8. Janusz Ciółkowski – Prawo i Sprawiedliwość
9. Zygmunt Cholewiński – Platforma Obywatelska
10. Ewa Draus – Prawo i Sprawiedliwość
11. Fryderyk Kapinos – Prawo i Sprawiedliwość
12. Mirosław Karapyta – Polskie Stronnictwo Ludowe
13. Mariusz Kawa – Polskie Stronnictwo Ludowe
14. Anna Kowalska – Sojusz Lewicy Demokratycznej
15. Janusz Konieczny – Sojusz Lewicy Demokratycznej
16. Teresa Kubas-Hul – Platforma Obywatelska
17. Lucjan Kuźniar – Polskie Stronnictwo Ludowe
18. Maciej Lewicki – Platforma Obywatelska
19. Czesław Łaczak – Prawo i Sprawiedliwość
20. Andrzej Matusiewicz – Prawo i Sprawiedliwość
21. Mieczysław Miazga – Prawo i Sprawiedliwość
22. Sławomir Miklicz – Platforma Obywatelska
23. Zdzisław Nowakowski – Platforma Obywatelska
24. Tadeusz Pióro – Prawo i Sprawiedliwość
25. Bogdan Romaniuk – Prawo i Sprawiedliwość
26. Bogdan Rzońca – Prawo i Sprawiedliwość
27. Janina Sagatowska – Prawo i Sprawiedliwość
28. Władysław Stępień – Polskie Stronnictwo Ludowe
29. Dariusz Sobieraj – Polskie Stronnictwo Ludowe
30. Jan Tarapata – Polskie Stronnictwo Ludowe
31. Bronisław Tofil – Sojusz Lewicy Demokratycznej
32. Władysław Turek – Prawo i Sprawiedliwość
33. Kazimierz Ziobro – Prawo i Sprawiedliwość

 

 

 

21 listopada 2010 r. – Wybory Samorządowe

 

Członkowie „Sokoła” kandydowali na radnych do Rady Miasta i do Rady Powiatu

 

Kandydaci do Rady Miasta Sanoka

Członkowie „Sokoła”

 

Bronisław Kielar – Wójtowstwo – z listy Prawo i Sprawiedliwość

Andrzej Chrobak – Wójtowstwo – Prawo i Sprawiedliwość - wybrany na radnego

Marian Osękowski – Wójtowstwo – Zjednoczeni Samorzadowcy Ziemi Sanockiej

Wojciech Próchnicki – Śródmieście (kandydat na burmistrza) – Prawo i Sprawiedliwość - wybrany na radnego

 

Kandydaci do Rady Powiatu Sanockiego

Członkowie „Sokoła”

 

Tadeusz Nabywaniec – Prawo i Sprawiedliwość - wybrany na radnego

Andrzej Budzicki (kandydat na wójta Gminy Sanok) – Prawo i Sprawiedliwość

Zdzisław Skrzypczyk – Wiara-Tradycja-Rozwój

Wacław Drwięga – Więź i Dobro Wspólne

Paweł Sebastiański – Więź i Dobro Wspólne

 

 

 

Komitety Wyborcze zarejestrowane w Sanoku:

1. Prawo i Sprawiedliwość

2. Platworma Obywatelska

3. Stowarzyszenie Wiara-Tradycja-Rozwój

4. Więź i Dobro Wspólne

5. Samorządu Ziemi Sanockiej

6. Samorządowy Blok Wyborczy Ziemi Sanockiej

7. Zjednoczeni Samorządowcy Ziemi Sanockiej

8. Wojciecha Blecharczyka – Dla Sanoka

9. Przyjaciół Sanoka i Ziemi Sanockiej

 

 

******************************************

4.07.2010 r.Wybór Prezydenta RP – II tura

Frekwencja 55,31%

 

1. Bronisław Komorowski – wybrany Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – 8 933 887 głosów – 53,01%,

2. Jarosław Kaczyński – 7 919 134 głosów – 46,99%.

 

20.06.2010 r. – Wybór Prezydenta RP – I tura

Frekwencja – 54,94%

 

Bronisław Komorowski (PO) – 6 981 319 głosów – 41,54%,

Jarosław Kaczyński (PiS) – 6 128 255 głosów – 36,46%

 

Grzegorz Napieralski (SLD) – 2 299 870 głosów – 13,68%,

Janusz Korwin-Mikke – 416 898 głosów – 2,48%,

Waldemar Pawlak (PSL) – 294 273 głosy – 1,75%,

Andrzej Olechowski – 242 439 głosów – 1,44%,

Andrzej Lepper (Samoobrona) – 214 657 głosów – 1,28%,

Marek Jurek – 177 315 głosów – 1,06%,

Bogusław Ziętek – 29 548 głosów – 0,18%,

Kornel Morawiecki – 21 596 głosów – 0,13%

 

 

6.06.2009 – Wybory do UE

Frekwencja: 24,53%

 

Z list Platformy Obywatelskiej zostali wybrani:
Piotr Borys, Jerzy Buzek, Róża Thun, Małgorzata Handzlik, Jolanta Hibner, Danuta Huebner, Danuta Jazłowiecka, Sidonia Jędrzejewska, Filip Kaczmarek, Lena Kolarska-Bobińska, Janusz Lewandowski, Krzysztof Lisek, Elżbieta Łukacijewska, Bogdan Marcinkiewicz, Sławomir Nitras, Jan Olbrycht, Jacek Protasiewicz, Jacek Saryusz-Wolski, Joanna Skrzydlewska, Bogusław Sonik, Rafał Trzaskowski, Jarosław Wałęsa, Paweł Zalewski, Artur Zasada, Tadeusz Zwiefka.

Z list Prawa i Sprawiedliwości mandaty zdobyli:
Adam Bielan, Tadeusz Cymański, Ryszard Czarnecki, Marek Gróbarczyk, Michał Kamiński, Paweł Kowal, Jacek Kurski, Ryszard Legutko, Marek Migalski, Mirosław Piotrowski, Tomasz Poręba, Konrad Szymański, Jacek Włosowicz, Janusz Wojciechowski, Zbigniew Ziobro.

Z list koalicji SLD-UP zostali wybrani:
Lidia Geringer de Oedenberg, Adam Gierek, Bogusław Liberadzki, Wojciech Olejniczak, Marek Siwiec, Joanna Senyszyn, Janusz Zemke

Z list PSL do europarlamentu weszli:
Jarosław Kalinowski, Andrzej Grzyb, Czesław Siekierski.

Na PO zagłosowało 3,27 mln osób; na PiS 2,017 mln; na SLD-UP 908 tys., a na PSL 516 tys

 

4.06.2009 r. – Uroczysta Nadzwyczajna Sesja V Rady Miasta na temat

„20. rocznica pierwszych wolnych wyborów w Polsce”. Zaproszeni: proboszczowie, radni I Rady Miasta Sanoka (1990–1994) i byli burmistrzowie.

 

21.10.2007 – wybory parlamentarne przeprowadzone w związku z podjęciem przez Sejm Uchwały w sprawie skrócenia kadencji i wydanym w jej następstwie przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego zarządzeniu wyborów.

 

2006 – V wybory samorządowe

 

Radni Rady Miasta Sanoka – wybrani na okres 2006–2010

 

PiS:

1. Andrzej Chrobak

2. Wojciech Pruchnicki

3. Henryka Tymoczko

4. Antoni Wojewoda (zmienił klub)

 

PO:

1. Janusz Baszak

2. Tomasz Chomiszczak

 

W-T-R:

3. Janina Sadowska

4. Maria Szałankiewicz-Skoczyńska

 

Zjednoczeni:

1. Roman Babiak

2. Ryszard Karaczkowski

2. Józef Krynicki (zmienił klub)

 

Dla Sanoka:

1. Maciej Bluj

2. Piotr Lewandowski

3. Maria Oberc

4. Jan Oklejewicz

5. Jan Pawlik

 

TPSiZS:

1. Robert Najsarek

2. Wojciech Wydrzyński

 

Samorządowcy:

1. Tomasz Dańczyszyn

2. Adam Ryniak

3. Beata Wróbel

 

Radnymi III Rady Powiatu Sanockiego zostali wybrani na okres 2006–2010:

 

1. PiS – 4

Roman Konieczny, Stanisław Lewicki, Tadeusz Nabywaniec, Piotr Uruski

 

2. PO – 2

Drozd Adam, Barbara Warchoł

 

3. ZJEDNOCZENI S.Z.S. – 4

Ryszard Bętkowski, Bogdan Struś, Krzysztof Such, Halina Jaskóła

 

4. SAMORZĄDOWCY Z.S. – 1

Waldemar Szybiak

 

5. TPSiZS – 4

Stanisław Gołda, Wacław Krawczyk, Wojciech Pajestka, Robert Pieszczoch (obecnie wstąpił do PO)

 

6. W-T-R – 2

Ernest Nowak, Zygmunt Żyłka

 

7. SLD+SDPL+PD+UP LiD – 1

Marian Kawa

 

8. PSL – 3

Grażyna Borek, Marian Czubek, Stanisław Fal.

 

 

9.10.2005 r. – wybór Prezydenta RP – Lech Kaczyński

 

25.09.2005 r. – wybory do Sejmu i Senatu RP

 

27.10.2002 r. – IV wybory samorządowe – rady gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich oraz I bezpośrednie wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów

 

Burmistrzem wybrany został Wojciech Blecharczyk – Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy

 

Radymi IV Rady Miasta Sanoka zostali:

 

SLD-UP:

Wojciech Blecharczyk, Edmund Haduch, Piotr Lewandowski, Jan Oklejewicz, Jan Pawlik,

 

Zjednoczeni Samorządowcy ZS:

Roman Babiak, Ryszard Będkowski, Józef Krynicki, Ryszard Lassota, Kazimierz Serbin,

 

Ruch Samorządowy ZS:

Tomasz Dańczyszyn, Tadeusz Panek, Czesław Tymiński, Beata Wróbel,

 

Porozumienie:

Maciej Bluj, Joanna Hydzik, Maria Oberc,

 

LPR:

Marian Bursztyn, Jerzy Sybidło, Henryka Tymoczko,

 

Platforma Gospodarcza:

Sławomir Miklicz

 

Radnymi II Rady Powiatu Sanockiego zostali:

 

SLD-UP:

Józef Baszak, Stanisław Gołda, Józef Kocoń, Wacław Krawczyk, Bolesław Marszałek, Bogdan Struś, Michał Szaryj, Kazimierz Ściborowicz,

 

Zjednoczeni Samorządowcy ZS:

Czesław Bartkowski, Czesława Kurasz, Dariusz Wanielista,

 

Ruch Samorządowy ZS:

Andrzej Ostrowski, Szymon Podulka,

 

Samoobrona RP:

Renata Czajnik, Zdzisław Hydzik,

 

PSL:

Jerzy Stach,

 

Sanok-Rodzina-Sprawiedliwość:

Stanisław Lewicki, Edward Olejko, Stanisław Zarzyczny, Zygmunt Żyłka,

 

LPR:

Janusz Mikołajewicz.

 

23.09.2001 r. – wybory do Sejmu i Senatu RP

 

8.10.2000 r. – wybór Rad Dzielnicowych

 

8.10.2000 r. – wybór Prezydenta RP – Aleksander Kwaśniewski

 

11.10.1998 r. – III wybory samorządowe

 

Radnymi Rady Miasta Sanoka zostali:

 

AWS:

Maria Koncewicz-Żyłka, Piotr Mazur, Andrzej Robel, Jerzy Robel, Jerzy Rojek, Janina Sadowska, Jerzy Winnik, Piotr Pęcak – po rezygnacji – Halina Więcek, Romana Wolwowicz, Zarzycki Antoni,

 

Zjednoczeni Mieszkańcy Sanoka i Powiatu:

Roman Babiak, Zbigniew Daszyk, Danuta Gryzowska, Józef Krynicki, Aleksander Olearczyk, Antoni Wojewoda,

 

KW Program 2000:

Ryszard Będkowski,

 

Forum Gospodarcze:

Czesław Tymiński,

 

Samorządowy Komitet Wyborczy Ziemi Sanockiej:

Tadeusz Kenar, Ryszard Lassota, Zbigniew Pałys, Beata Wróbel,

 

SLD:

Jan Biega, Stanisław Czernek, Mieczysław Kaszycki, Adam Kołodziej, Józef Kornecki, Teresa Lisowska, Marek Michalski, Edward Myśliwiec, Jan Pawlik, Ryszard Wojnarowski,

 

Radnymi I Rady Powiatu Sanockiego zostali:

AWS: Andrzej Ceduła, Witold Fal, Piotr Łański, Krzysztof Kaczmarski, Bronisław Kielar, Roman Konieczny, Józef Kosiba, Edward Olejko, Władysław Patronik, Andrzej Radwański, Andrzej Romaniak, Henryka Wileczek, Wanda Wojtuszewska, Stanisław Zarzyczny, Zygmunt Żyłka,

Zjednoczeni: Ewa Czarniecka, Bożena Fijałkowska, Czesława Kurasz,

Samorządowy Komitet Wyborczy: Zbigniew Bartkowski, Roman Czech,

Przymierze SP: Piotr Błażejewski, Bronisław Żółkiewicz,

SLD: Wojciech Blecharczyk, Kazimierz Drwięga, Stanisław Gołda, Kazimierz Grzebień, Wacław Krawczyk, Józef Kocoń, Tadeusz Mleczko, Irena Słota, Stanisław Smolik, Krzysztof Smulski, Kazimierz Ściborowicz, Anna Trebenda, Marian Żołnierczyk.

 

21.09.1997 r. – wybory do Sejmu i Senatu RP

 

 

19.06.1994 r. – II wybory samorządowe

Radnymi Rady Miasta Sanoka zostali:

Podkarpackie Forum Prawicy Koalicja Dla Sanoka: Eugeniusz Barna, Stanisław Lewek, Piotr Mazur, Jan Nebesio, Andrzej Radwański, Andrzej Robel, Jerzy Robel, Zygmunt Żyłka, Romana Wolwowicz,

Niezależna Grupa Inicjatyw Społecznych: Lucjan Błażowski,

Unia dla Rozwoju Sanoka: Antoni Kotulski, Zygmunt Podkalicki, Waldemar Szybiak,

Samorządowy Komitet Wyborczy: Mieczysław Kozimor, Marian Kunc, Edward Olejko, Zbigniew Pałys, Jan Staniszewski, Antoni Wojewoda,

Forum Gospodarcze: Ryszard Kraczkowski, Teresa Kopij, Aleksander Mironowicz, Bogdan Struś – po rezygnacji – Marek Zakrzewski, Bogusław Struś,

SLD: Jan Biega, Stanisław Czernek, Marian Kawa, Adam Kołodziej, Teresa Lisowska, Andrzej Maciaś, Jan Pawlik, Ryszard Wojnarowski,

 

 

19.09.1993 r. – wybory parlamentarne przeprowadzone na skutek zarządzenia Prezydenta RP Lecha Wałęsy o rozwiązaniu Sejmu z dniem 31.05.1993.

 

27.10.1991 r. – wybory parlamentarnebyły to pierwsze w Polsce po II wojnie światowej całkowicie wolne wybory parlamentarne

 

27.05.1990 r. – I wybory samorządow

 

Wybory do I Rady Miasta Sanoka przynoszą sukces Komitetowi Obywatelskiemu.

Tylko jeden kandydat na radnego nie został radnym.

W jednym okręgu KO nie wystawił kandydata.

 

I Rada Miasta Sanok:

Eugeniusz Barna, Lucjan Błażowski, Jan Dąbrowski, Wojciech Fejkiel, Mirosław Furczak Bronisław Kielar, Antoni Kotulski, Marian Kunc, Eugeniusz Małachowski, Franciszek Oberc, Andrzej Polański, Leszek Puchała, Zygmunt Raczkowski, Andrzej Radwański, Andrzej Robel, Jacek Rogowski, Stanisław Sieradzki, Bernard Sobkowicz, Jan Tomczuk, Jadwiga Tynik, Wiesław Więcek, Jerzy Winnik, Wanda Wojtuszewska, Romana Wolwowicz, Jan Wydrzyński, Stanisław Zajdel – z KO oraz Tomasz Jadczyszyn i Edward Olejko z SD.