Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Sanoku

W sobotę, 18.06.2016 r. na Stadionie „Wierchy” w Sanoku,

przeprowadziliśmy II Mistrzostwa Polski TG „Sokół” 

w TRÓJBOJU OBRONNYM i POJEDYNKU STRZELECKIM

– ku czci gen. Józefa Hallera.

Zawody można uznać za udane, była piękna pogoda, zawodnicy byli przygotowani i pięknie walczyli.

Mimo tego, że wszystko mieliśmy przygotowane, zawody trwały za długo (10 – 15), a wszystko dlatego, że połączyliśmy TRÓJBÓJ OBRONNY, w którym zawodnicy startowali indywidualnie z POJEDYNKIEM STRZELECKIM, w którym drużyny walczyły każdy z każdym, plus dogrywki.

Otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Miasta Sanoka, Tadeusz Pióro, który pozdrowił uczestników zawodów i życzył wszyskim dobrych wyników. Burmistrz poinformował również o trwających i przyszłych pracach na „Wierchach”. Mamy nadzieję, że doczekamy się w Sanoku bieżni tartanowej.

Pozdrowienia dla uczestników przekazał również dh Andrzej Chobak, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sanockiego.

Obecny był również dh Marian Osękowski, radny Rady Miasta Sanoka.

Dh prezes Bronisław Kielar w imieniu Zarzadu TG „Sokół” w Sanoku powitał wszystkich uczestników, w tym:

- przedstawicieli władzy samorządowej z Burmistrzem Miasta Sanoka Tadeuszem Pióro,

- dha Piotra Harata, prezesa TG „Sokół” w Międzybrodziu Bialskim, wiceprezesa Rady Odrodzonych Towarzystw Gimnastycznych w Krakowie, z czteroosobową drużyną,

- dha Kazimierza Cetnarskiego, członka Zarzady TG „Sokół” w Rymanowie, naczelnika szkolenia sokolego ROTG „Sokół” w Krakowie, z drużyną,

- dha Huberta Kardysia z PTG „Sokół 1893” w Mielcu, z drużyną,

- dha por. Wacława Borowego, Komendanta Obwodu Podkarpackiego ZS „Strzelec" – JS 2210

„Strzelec” Sanok, z drużyną Gimnazjum w Niebieszczanach,

- Pawła Stefańskiego, dyrektora Gimnazjum nr 1 w Sanoku, instruktora strzeleckiego, z dwoma drużynami,

- Grzegorza Miranowicza, nauczyciela Gimnazjum nr 2 w Sanoku, z drużyną,

- Arkadiusza Sochę, nauczyciela Gimnazjum nr 4 w Sanoku, z drużyną.

Komisja sędziowska:

Dh Kazimierz Cetnarski – sędzia główny, dh Damian Dziewiński, Ryszard Długosz, dh por. Wacław Borowy, Paweł Stefański, dh Piotr Harat, dh Zdzisław Skrzypczyk, dh Radosłw Broniewski.

 

 

 

Wyniki

I. Trójbój bojowy indywidualnie kobiet:

  1. Aneta Sokołowska      6,36 – TG „Sokół” w Rymanowie
  2. Klaudia Lorenc            6,41 – Gimnazjum nr 1 w Sanoku
  3. Agnieszka Skwora      7,19 – PTG „Sokół” w Międzybrodziu Bialskim
  4. Karolina Frankowicz   7,22 – TG „Sokół” w Rymanowie
  5. Anna Firmanty             7,33 – TG „Sokół” w Sanoku
  6. Karolina Kantorek       8,02 – TG „Sokół” w Sanoku
  7. Róża Szpakiewicz,       8,08 – Gimnazjum nr 1 w Sanoku
  8. Kamila Czaban             8,11 – Gimnazjum Niebieszczany
  9. Karolina Jękot             8,23 – TG „Sokół” w Rymanowie
  10. Karolina Cielemęcka  8,31 – Gimnazjum nr 4 w Sanoku
  11. Dominika Hoksa         8,37 – Gimnazjum Niebieszczany
  12. Kamila Borowy            8,48 – Gimnazjum nr 1 w Sanoku
  13. Karolina Żywicka        8,49 – Gimnazjum nr 2 w Sanoku
  14. Klaudia Tkacz              8,57 – TG „Sokół” w Sanoku
  15. Ewelina Pszeniczna    8,58 – TG „Sokół 1893” w Mielcu
  16. Weronika Kołek            9,07 – PTG „Sokół” w Międzybrodziu Bialskim
  17. Natalia Marcinko        10,01 – TG „Sokół” w Sanoku
  18. Paulina Jaklik              10,14 – Gimnazjum nr 2 w Sanoku
  19. Kornelia Borowy         10,28 – Gimnazjum nr 1 w Sanoku
  20. Klaudia Niebieszczańska 10,49 – Gimnazjum nr 4 w Sanoku

Podany czas obejmuje czas biegu na dystansie 400 + 400 + 400 m + kary – 5 strzałów (każdy niecelny strzał +30 s) i 3 rzuty granatem (każdy niecelny rzut + 30 s)

 

II. Trójbój bojowy indywidualnie mężczyzn:

  1. Paweł  Śliwiak       6,24 – TG „Sokół” w Rymanowie
  2. Patryk Pasela        7,13 – TG „Sokół 1893” w Mielcu
  3. Rafał Kurek           7,22 – TG „Sokół” w Sanoku
  4. Patryk Skoroś            7,27 – PTG „Sokół 1893” w Mielcu
  5. Artur Wojtasik           7,39 TG „Sokół” w Rymanowie
  6. Krystian Kurzydło     7,41 – TG „Sokół” w Sanoku
  7. Paweł Stach                 7,51 – TG „Sokół” w Sanoku     
  8. Dawid Koczera           8,07 – Gimnazjum Niebieszczany
  9. Kacper Jaśkowiec      8,08 – PTG „Sokół” w Międzybrodziu Bialskim
  10. Szymon Dobosz          8,28 – Gimnazjum nr 4 w Sanoku
  11. Łukasz Klimkowski    8,35 – Gimnazjum nr 4 w Sanoku
  12. Dawid Karbowiak       8,56 – TG „Sokół” w Sanoku
  13. Jakub Koczera             8,58 – Gimnazjum Niebieszczany
  14. Mateusz Cipora           9,01 – TG „Sokół” w Sanoku
  15. Tomasz Błasiak           9,13 – PTG „Sokół” w Międzybrodziu Bialskim
  16. Dominik Przyboś        9,45 – Gimnazjum nr 2 w Sanoku
  17. Dominik Smyka           9,48 – PTG „Sokół 1893” w Mielcu
  18. Marek Polny                 9,58 – Gimnazjum nr 1 w Sanoku
  19. Marcin Michałkowski 10,04 – Gimnazjum nr 1 w Sanoku
  20. Jędrzej Stefański         10,50 – Gimnazjum nr 1 w Sanoku
  21. Mateusz Płocica           12,25 – Gimnazjum nr 2 w Sanoku
  22. Łukasz Dżugan            13,11 – Gimnazjum nr 1 w Sanoku 

Podany czas obejmuje czas biegu na dystansie 800 + 400 + 400 + kary – 5 strzałów (każdy niecelny strzał +30 s) i 3 rzuty granatem (każdy niecelny rzut + 30 s)

 

III. Trójbój bojowy drużynowo:

1. TG „Sokół” w Rymanowie (Karolina Frankowicz, Aneta Sokołowska, Artur Wojtasik, Paweł Śliwiak)

2. TG „Sokół” w Sanoku I (Klaudia Tkacz, Karolina Kantorek, Krystian Kurzydło, Rafał Kurek)

3. PTG „Sokół” w Międzybrodziu Bialskim (Weronika Kołek, Agnieszka Stwora, Kacper Jaskowiec, Tomasz Błasiak)

4. Gimnazjum Niebieszczany (Dominika Hoksa, Kamila Czaban, Dawid Koczera, Jakub Koczera)             

5.  TG „Sokół” w Sanoku II (Anna Firmanty, Natalia Marcinko, Mateusz Cipora, Dawid Karbowiak)   

6. Gimnazjum nr 4 w Sanoku (Karolina Cielemęcka, Klaudia Niebieszczańska, Szymon Dobosz, Łukasz Klimkowski) 

7. Gimnazjum nr 1 w Sanoku I (Róża Szpakiewicz, Klaudia Lorenc, Łukasz Dżugan, Jędrzej Stefański)   

8. Gimnazjum nr 1 w Sanoku II (Kornelia Borowy, Kamila Borowy, Marcin Michałkowski, Marek Polny)

9. Gimnazjum nr 2 w Sanoku (Karolina Żywicka, Paulina Jaklik, Mateusz Płocica, Dominik Przyboś)

    

IV. Pojedynek strzelecki drużynowo kobiet:

      1. TG „Sokół” Rymanów (Aneta Sokołowska, Karolina Jękot)

      2. TG „Sokół” Sanok I (Klaudia Tkacz, Karolina Kantorek)

      3. PTG „Sokół” Międzybródź Bialski (Weronika Kołek, Agnieszka Stwora)

      4.  Gimnazjum nr 1 w Sanoku I (Kamila Borowy, Kornelia Borowy)

      5. TG „Sokół” Sanok II (Natalia Marcinko, Anna Firmanty)

      6. Gimnazjum nr 1 w Sanoku II (Róża Szpakiewicz, Klaudia Lorenc)

      7. Gimnazjum nr 4 w Sanoku (Klaudia Niebieszczańska, Karolina Cielemęcka)

      8. Gimnazjum Niebieszczany (Dominika Hoksa, Kamila Czaban)

      9. Gimnazjum nr 2 w Sanoku (Karolina Żywicka, Paulina Jaklik)

 

V. Pojedynek strzelecki drużynowo mężczyzn:

      1. TG „Sokół” Sanok I (Mateusz Cipora, Dawid Karbowiak)

      2. Rymanów (Paweł Śliwiak, Artur Wojtasik)

      3.  TG „Sokół” Sanok II (Paweł Stach, Brajan Kowal)

      4. Gimnazjum nr 1 w Sanoku (Marek Polny, Marcin Michałkowski)

      5. Międzybrodzie Bialskie (Kacper Jaskowiec, Tomasz Błasiak)

      6. Gimnazjum nr 2 w Sanoku (Mateusz Płocica, Dominik Przyboś)

      7. TG „Sokół” Sanok III (Krystian Kurzydło, Rafał Kurek)

      8. Gimnazjum nr 4 w Sanoku (Łukasz Klimkowski, Szymon Dobosz)

      9. Gimnazjum Niebieszczany (Jakub Koczera, Dawid Koczera)

      10. TG „Sokół 1893” Mielec (Patryk Skoros, Patryk Pasela)

      11. Gimnazjum nr 1 w Sanoku ( Jędrzej Stefański, Łukasz Dżugan)

 

VI. Wyniki w „Trójbóju bojowym” i „Pojedynku strzeleckim” drużyn sokolich:

      1. TG „Sokół” w Rymanowie – 25,5 pkt.

      2. TG „Sokół” w Sanoku – 18,5 pkt.

      3. PTG „Sokół” w Międzybrodziu Bialskim –