Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Sanoku

2017.06.14

Sezon 2016/2017 Sanockiej Otwartej Ligi Tenisa Stołowego zakończony

W dniu 13 czerwca 2017 r.  w Szkole Podstawowej nr 3 w Sanoku, odbyło się podsumowanie rozgrywek Sanockiej Otwartej Ligi Tenisa Stołowego za sezon 2016/2017.

 

Zawody rozgrywane z inicjatywy dh. Marka Perschke, były możliwe dzięki pomocy takich osób jak:

  • Zastępca Burmistrza d/s Społecznych i Oświaty, Pan Stanisław Chęć,
  • Zarząd Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Sanoku, z prezesem Bronisławem Kielarem,
  • Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Sanoku z dyr. Małgorzatą Kielar.

Nie popisał się natomiast Wydział Edukacji i Kultury Fizycznej Urzędu Miasta, a w szczególności Główny Specjalista prowadzący sprawy z zakresu kultury fizycznej i sportu, Pan mgr Bogdan Struś, który stanowczo odmówił jakiegokolwiek wsparcia dla tej inicjatywy.

 

W okresie od października 2016 r. do czerwca 2017 r. odbyło się 19 punktowanych turniejów, w każdym z nich mógł startować każdy chętny, a zawodnicy otrzymywali odpowiednią ilość punktów w zależności od zajętego miejsca. W zawodach wzięło udział łącznie 27 osób, a poszczególni zawodnicy rozegrali różną ilość turniejów.

 

Na ostateczne wyniki miał wpływ zarówno poziom gry, jak i aktywność zawodników – ilość rozegranych turniejów. Szczególnie zacięta była rywalizacja o 2 miejsce, przy tej samej ilości zdobytych punktów o kolejności zadecydowała różnica pomiędzy ilością wygranych i przegranych setów.

 

Zwycięsko przez rozgrywki przeszedł zawodnik SKT Mateusz Łącki, wygrywając 5 turniejów i zdobywając 82 punkty, drugie miejsce zajął Piotr Duży, a trzecie Daniel Kozioł, obaj z wynikiem po 59 punktów.

Dyplomy otrzymali również: Dimitar Carapatios, Bogdan Szałankiewicz, Piotr Błażejowski.

Gratulacje!

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, medale i cenne nagrody ufundowane przez Zarząd Towarzystwa Gimnastycznego Sokół. Szczegóły na stronie TG Sokół: www.sokolsanok.pl/ping.

Uczestnicy zawodów podkreślali że jest to jedyna taka inicjatywa w Sanoku i jest to zdecydowanie za mało aby mogli wyraźnie poprawić jakość gry. Wynikiem tego jest m. innymi sytuacja, w której reprezentacja Sanoka (SKT) przegrywa mecze ligowe z drużynami reprezentującymi dużo mniejsze miejscowości, a nawet małe wioski z naszego regionu.

Stoją od lewej: 1. Marek Hydzik, 2. Robert Stram, 3. Emil Kruczyk, 4. Piotr Duży, 5. Daniel Kozioł, 6. Marek Perszchke, 7. Dimitar Carapatios, 8. Radosław Fal, 9. Piotr Błażejowski, 10. Zdzisław Skrzypczyk - TG „Sokół” w Sanoku.

Brak na zdjęciu zwycięzcy, Mateusza Łąckiego i Bogdana Szałankiewicza, który zajął 5 miejsce.

Ostateczne wyniki: